موضوع مقاله : انواع استنلس استیل 304 و 316 و تفاوت آن در نوع پایپینگ و پروژه ها

تفاوت استیل 304 و 316 در چیست ؟

از نظر شیمیایی یا علمی پاسخ این است که 304 فولاد ضد زنگ حاوی 18٪ کروم و 8٪ نیکل در حالی که 316 حاوی 16٪ کروم ، 10٪ نیکل و 2٪ مولیبدن است،برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی ، مولیبدن اضافه شده است.

استیل 304چیست ودر کجا استفاده می شود؟

استیل 304 با محتوای نیکل کروم و کربن کم ، متنوع ترین و متداول ترین فولادهای زنگ نزن آستنیتی است.

نوع 304 ثابت می کند که در برابر اکسیداسیون ، خوردگی و دوام مقاوم است. نوع ضد زنگ نوع 304 سهولت در ساخت و تمیز کردن ، جلوگیری از آلودگی محصول را فراهم می کند و انواع مختلفی از اتمام را ارائه می دهد. استیل ضد زنگ نوع 304 در محفظه ها ، مخازن ذخیره سازی ، مخازن تحت فشار و لوله و لوله کشی استفاده می شود.

استیل 316 چیست و در کجا استفاده میشود؟

استیل ضد زنگ Type 316 یک فولاد ضد زنگ و مقاومت در برابر حرارت کرومیوم نیکل با مقاومت در برابر خوردگی است که نسبت به سایر فولادهای نیکل کروم اندازه گیری می شود که در معرض انواع بسیاری از خوردگی های شیمیایی قرار دارد.

با توجه به اینکه آلیاژ از جنس استنلس استیل نوع 316 حاوی مولیبدن است ، نسبت به 304 مقاومت بیشتری در برابر حمله شیمیایی دارد.

از نظر مقاومت در برابر محلولهای اسید سولفوریک ، کلریدها ، برمیدها ، یدیدها و اسیدهای چرب در دمای بالا به طور قابل توجهی مقاوم است. فولادهای ضد زنگ حاوی مولیبدن در تولید برخی داروهای خاص به منظور جلوگیری از آلودگی بیش از حد فلز مورد نیاز است.

موجودی لوازم و اتصالات بهداشتی آدلی استیل شامل هر دو نوع فولاد ضد زنگ Type 304 و Type 316 در طیف گسترده ای از اندازه و مشخصات جهانی  است.

و استاندارد های مورد نیاز را برآورده می کنند. ما همچنین اتصالات و لوله هایی را داریم که مطابق با استانداردهای ASME BPE هستند.

چرا استیل 316 استفاده کنیم ؟

به طور خلاصه نتیجه نهایی این است که فولاد ضد زنگ Type 316 هزینه کمی بیشتر دارد اما می توانید در هزینه کلی پروژه صرفه جویی زیادی کنید و به اصطلاح عمر پرژوه را زیاد کنید به این دلیل که استیل 316 در برابر خوردگی مقاومت بیشتری دارد و باعث میشود عمر تجهیزات استفاده شده بیشتر شود.

به همین دلیل پیشنهاد مجموعه آدلی استیل به پیمانکاران و سازندگان و مدیران کارخانه این است اگر میدانید سیالی که استفاده میکنید باعث خورندگی اتصالات و شیر آلات شما در آینده خواهد شد میتوانید با مشاوره رایگان از مدیریت مجموعه آدلی استیل از متریال استنلس استیل 316 استفاده کنید،لازم به ذکر است در مارکت امروزی نوعی استیل در مارکت ارائه میگردد که استیل 201 نام دارد و برخی از سود جویان با استفاده از برندیگ و مارکینگ آنها را به اسم استیل 304 و در مواقعی به اسم استیل 316 به فروش میرساند.

مجموعه آدلی استیل با فروش تجهیزات خود با ذکر به شرط بودن متریال و ارائه برگه آنالیزاین اطمینان را به شما خواهد داد که بتوانید متریال مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت و با آنالیز درست خریداری نمایید. هنگام برنامه ریزی پروژه بعدی خود ، حتما این مسائله را به خاطر داشته باشید

در جدول زیر آنالیز موردی هر کدام از آلیاژ های استنلس را مشاهده میکنید.

نمونه برگه آنالیزاستنلس استیل 304 و 316 مربوط به مرکز متالوژی پارسیان


                                          

لینک خرید محصولات : برای خرید اینجا را کلیک کنید

آدلی استیل

وارد کننده و تامین کننده تخصصی استنلس 304 و 316 میباشد.

نویسنده ومترجم:حسین محمدزاده

(کارششناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشکده نس وادیا دانشگاه پونا کشور هندوستان و مدیریت مجموعه آدلی استیل )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *