اولت چیست؟
اولت ها خانواده ای از اتصالات فورج شده هستند که برای ایجاد زاویه 45 یا 90 درجه در خطوط لوله برای انشعاب گیری مورد استفاده قرار میگیرد.
سه محصول تقریبا هم نام با یک کاربری ولی متفاوت در نوع اتصال
سه محصول پرکاربرد ازخانواده اولت ها therdolet / sockolet / weldolet
weldolet

 

sockolet

 

therdolet


این سه محصول ازخانواده o-let ها برای انشعاب گیری از لوله اصلی مورد استفاده قرار میگیرند . مصرف این 3 نوع اتصال عموما در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی میباشد. این سه محصول هرکدام کاربرد خاص خود را دارند ولی از لحاظ شکل در هر سه مدل یک سر بصورت منحنی شکل میباشد که این توانایی را به اتصالات میدهند تا بتوانند روی لوله در سایز های مختلف کاور شوند و انشعاب گیری صورت پذیرد.
در انتهای نام این سه محصول o-led خودنمایی میکند ولی اول نام این محصولات متفاوت است و این تفاوت نشان از نوع اتصال در انشعاب گیری است که همانطور که میدانید weldolet از جوش و جوشکاری یعنی بصورت جوشی ، sockolet به معنی ساکت یا همان ساکت جوشی که لوله و اتصال داخل محصول میرود و جوشکاری میشود اما نوع جوشی اتصال به صورت لب به لب جوشکاری میشود و در نوع therdolet انشعاب گیری به صورت دنده یا پیچی باشد از این مدل استفاده میگردد که معمولا نوع دنده npt میباشد (تفاوت دنده npt و bsp را میتوانید در سایت به این آدرس ملاحظه کنید)
چرا باید از اتصالات انشعابی بجای اتصالات مرسوم استفاده کنیم؟
مزایای استفاده از اتصالات انشعابی
جوشکاری کمتر و بازرسی جوش کمتر و کاهش هزینه
نیاز به فضای کمتر که باعث میشود که طراحی سیستم انعطلاف پذیر تر باشد
متریال دراتصالات انشعابی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *